Uncategorized

Matematyka(2g) 1BT 02.06.2020

02.06.2020

Temat: Podsumowanie wiadomości o układach równań liniowych.

Szanowni uczniowie podsumowujemy dzisiaj wiadomości o układach równań liniowych. Przypominam omówiliśmy trzy sposoby rozwiązywania układów równań: metoda podstawiania, metoda graficzna, metoda graficzna. Rozwiązywaliśmy także układy metoda mieszaną – algebraiczną (czyli za pomocą obliczeń). W dniu dzisiejszym rozwiązujemy zestawy powtórzeniowe – podręcznik strona 247 i 248. Z tych zestawów proszę o rozwiązanie pięciu zadań.(zadania z podpunktami rozwiązujemy w całości.)  Jeśli ktoś nie ma podręcznika przesyłam zadania na grupę na messenera.

Potwierdzeniem dzisiejszej aktywności będzie przesłanie do mnie informacji, która z metod rozwiązywania układów równań jest dla Was najłatwiejsza. Jeśli zamiast tego ktoś prześle nazwę jeszcze jednej metody rozwiązywania układów równań otrzyma dodatkowo 2 pkt.

Proszę mi napisać na messengera, czy ktoś jeszcze nie ma podrecznika w domu.

Pozdrawiam I.Sokołowska