Uncategorized

Matematyka kl. 2BT, 2FTP (grupa rozszerzona)

Dzień dobry.

Drodzy Państwo, dzisiaj zrealizujemy temat o dzieleniu pisemnym wielomianów.

26.03 (1h)

Temat: Dzielenie wielomianów przez dwumian ax+b

Wczoraj część z Was zdążyła już obejrzeć filmiki dotyczące dzielnie wielomianów na stronie khanacademy. Teraz proponuję Wam kolejną dawkę wiedzy dotyczącą dzielenie wielomianów.

Proszę abyście zapisali w zeszycie temat: Dzielenie wielomianów przez dwumian ax+b

Następnie chciałabym abyście się zapoznali z tematem w książce na str. 99 – 101 (nie ma tego dużo, przykłady należy przeanalizować i pomyśleć – co skąd się wzięło? )

Po przeczytaniu obejrzyjcie dwa filmiki z kanału Pistacja dotyczące dzielenia wielomianów:

https://www.youtube.com/watch?v=9piOqP5jcw4&feature=emb_logo

https://www.youtube.com/watch?v=Q1T_7UgFt-4&t=395s

Wiecie już jak dzieli sie wielomiany w teorii, proszę teraz o to, abyście spróbowali samodzielnie rozwiązać  ćw. 1 (a) str. 100, ćw. 2(a) str. 100

(Jeśli nie wychodzi wrzucam podpowiedzi do rozwiązania – Dzielenie wielomianów – przykłady do ćwiczeń – Ćw 1a, macie rozwiązane, zaś w Ćw. 2 musicie pomyśleć trochę  sami – w miejsce kwadracików, trójkącików czy słoneczka musicie wpisać odpowiednie liczby bądź wyrażenia, obok na czerwono zapisałam podpowiedzi. Mam nadzieję, że uda Wam się to wykonać)

Jeśli komuś udało się zrobić przykłady „a” z Ćw. 1 i 2 samodzielnie, bez zaglądania do podpowiedzi, nie musi robić więcej. Tym którym nie udało się samodzielnie wykonać dzielenia proszę spróbować zrobić przykład „b” z Ćw. 1 i 2 na str. 100 i przesłać mi na messengera. Sprawdzimy czy wyszło dobrze 🙂

 

Pozdrawiam,
Marlena Lotek.