Uncategorized

Matematyka kl. 1PT

Dzień dobry!

08.04 (1h)

Temat: Odczytywanie własności funkcji z wykresu.

1. Uczniowie zapisują temat lekcji: Odczytywanie własności funkcji z wykresu.

2. Uczniowie oglądają film dotyczący odczytywania własności funkcji z wykresu.
https://www.youtube.com/watch?v=mG8BVf7Xu18&t=463s

3. Uczniowie z uwagą czytają temat str. 170 – 172 ( w szczególności proszę zwrócić uwagę na ćw. 3)

4. Uczniowie zapisują notatkę do zeszytu na podstawię pliku: Odczytywanie własności funkcji z wykresu notatka kl. 1PT <— należy przepisać sam początek – czyli co możemy określić na podstawie danego wykresu funkcji.

5. Uczniowie rozwiązują zadanie: Zad. 1 Odczytywanie własności funkcji z wykresu kl. 1PT <— W rozwiązaniu tego zadania pomocny będzie przykład, który jest zamieszczony w notatce, macie tam ładnie pozaznaczane i opisane w jaki sposób wyznaczamy dana własność funkcji.

 

Dzisiaj w ramach potwierdzenia Waszej obecności proszę o zdjęcie przepisanej notatki do zeszytu. Na rozwiązanie zadania czekam do następnej środy. Jeśli sumiennie przeanalizujecie przykład – nie będziecie mieli problemu z rozwiązaniem zadania.

Zdjęcia prac proszę przesyłać na messengera lub na pocztę: marlena.lotek1@gmail.com

 

W razie problemów proszę pisać, pomogę 🙂

 

Życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

 

Pozdrawiam,
Marlena Lotek.