1PT (Tech)Zdalne Lekcje

Matematyka kl. 1PT

Dzień dobry!

Dzisiaj przez dwie godziny lekcyjne będziemy realizowali jeden temat, na początku zostaniecie Państwo wprowadzeni do pojęcia monotoniczności funkcji, a następnie wykonacie kilka ćwiczeń.

 

Temat : Monotoniczność funkcji

1. Uczniowie zapisują w zeszycie temat: Monotoniczność funkcji.

2. Uczniowie oglądają film dotyczący monotoniczności funkcji:

https://www.youtube.com/watch?v=B9hzL6yMsi8&list=PL3B87F3DA73793BAB&index=8

3. Uczniowie zapisują notatkę: Monotoniczno-funkcji-notatka-1PT <– proszę na podstawie informacji zawartych w tym pliku zrobić notatkę tzn. zapisać do zeszytu co znaczy, że funkcja jest monotoniczna, podać definicję funkcji rosnącej, malejącej, stałej oraz definicję funkcji niemalejącej, nierosnącej, niemonotonicznej. Wszystkie informacje na ten temat znajdzie w pliku. Dodatkowo zamieściłam Wam tam jeden przykład, ale niektóre dane poucinało, wiec poprawy przykład wrzucę jako zdjęcie na grupę.
PROSZĘ ZAPAMIĘTAĆ: Przedziały monotoniczności, czyli to gdzie funkcja jest rosnąca, malejąca albo stała odczytujemy z osi X. Zawsze podajemy dla jakich x-ksów nasza funkcja jest monotoniczna. Czyli spójrzcie na załączony przykład: Przykład 1 – funkcja Skąd są odczytane wartości dla których funkcja jest rosnąca albo malejąca? Z osi X.

4. Uczniowie czytają z uwagą temat i zapoznają się z przykładami str. 166 – 168

5. Uczniowie rozwiązują zadania:
– Zad. 1 str. 169 ( w tym zadaniu robimy to co jest zrobione w przykładzie 1 – wystarczy zapisać w jakim przedziale funkcja jest rosnąca, malejąc lub stała).
–  Zad. 1 <- w tym pliku macie 4 przykłady, trzeba zrobić to samo co w powyższym zadaniu.

Przy rozwiązywaniu pamiętajcie o zapisywaniu właściwych nawiasów, zwróćcie uwagę na kropki jakie są na końcach funkcji. Przypomnijcie sobie jakiej kropce odpowiada jaki nawias.

 

Dzisiaj proszę zrobić notatkę i przesłać mi jej zdjęcie na messengera lub na pocztę: marlena.lotek1@gmail.com. Będzie to potwierdzenie waszej dzisiejszej obecności na zajęciach. Na wykonanie pozostałych zadań macie Państwo czas do środy.

W razie problemów i pytań jestem do waszej dyspozycji.

Pozdrawiam,
Marlena Lotek.