Uncategorized

Matematyka kl. 1P4

Dzień dobry!

Temat: Powtórzenie wiadomości – funkcja liniowa

Z okazji drugiej lekcji powtórzenia przesyłam Państwu kolejne zadania które warto jest sobie przerobić. W zadaniach tych należy już płynnie wykorzystywać wszystkie własności funkcji liniowej, jakie poznaliśmy. Przystępując do tych zadań powinniście wiedzieć co mówi nam parametr a, b, jak wyznaczamy miejsce zerowe funkcji oraz wiedzieć kiedy dwie proste są równoległe bądź prostopadłe. Jeśli ktoś tego jeszcze nie wie – wrzucam ściągawkę z najważniejszymi własnościami funkcji liniowej : Funkcja liniowa – wiadomości

Zadania do lekcji 2 powtórzenia: Zadania – powtórzenie funkcja liniowa- cz. 2

Rozwiązując te zadania proszę nie pisać:

6.1 A
6.2 B

Tylko:

6.1 A ponieważ……….
6.2 B ponieważ……..

Lub wykonujemy obliczenia. Chciałabym abyście uzasadniali skąd wziął się dany wynik. Wykonane obliczenia też będą uznawane za uzasadnienie wyboru.

 

Dzisiaj, w ramach potwierdzenia Waszej obecności na zajęciach proszę przesłać mi rozwiązane zadanie 6.1 z drugiej części powtórzenia (jaki parametr odpowiada za punkt przecięcia prostej z osią OY?)

Pozostałe zadania proszę przesłać do 14.04 (wtorek po świętach) aby mogła je sprawdzić i odesłać Wam informację zwrotną jeszcze przed sprawdzianem. Za rozwiązanie zadań przewiduję bonusy (+).

Zadania proszę przesyłać na messengera lub na pocztę: marlena.lotek1@gmail.com

W razie problemów proszę pisać – pomogę.

 

Życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Pozdrawiam,
Marlena Lotek