Uncategorized

Matematyka kl. 1P4

Dzień dobry!

Temat: Rozwiązywanie zadań tekstowych z zastosowaniem układów równań liniowych.

Dzisiaj kontynuujemy temat z ostatniej lekcji.

Mieliście się zastanowić nad zadaniem:
Zad. 1
Suma liczby x i y wynosi 10, a ich różnica wynosi 6. Wyznacz liczby x i y.

W zadaniu tym należało zapisać dwa równania:

x+y=10
x-y=6

Następnie należało wziąć oba równania w klamrę i rozwiązać układ równań – najłatwiej byłoby zastosować metodę przeciwnych współczynników.

Rozwiązaniem tego układu powinna być para liczb: x=8, y=2. Mam nadzieję, że Ci którzy nie mieli, teraz już zrobią to zadanie i mi wyślą.

Na poprzedniej lekcji mieliście zapoznać się z metodami rozwiązywania zadań tekstowych z zastosowaniem układów równań, dzisiaj przychodzi czas na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce.  Przygotowałam dla Was zadania, które znajdują się w załączniku: Zadania z treścia – układy równań.

Do zadań dołączam również wskazówki, z których warto skorzystać: Wskazówki do zadań z treścią – układy równań

 

Potwierdzeniem Waszej obecności na zajęciach będzie przesłanie rozwiązania zadania 4. Na to rozwiązanie czekam do jutra. Jeśli ktoś zrobi wszystkie zadania i mi je prześle – wstawię (+) za aktywność. Rozwiązania przesyłamy na mojego messengera lub na pocztę: marlena.lotek1@gmail.com

W razie problemów proszę pisać 🙂

 

Pozdrawiam,

Marlena Lotek.