Uncategorized

Matematyka kl. 1B4

Dzień dobry!

Dzisiejszy lekcja będzie dotyczyła układów równań z dwiema niewiadomymi.

Temat: Układy równań liniowych z dwiema niewiadomymi.

Proszę o przypomnienie sobie jakie znamy metody rozwiązywania układów równań (polecam obejrzeć poniższe filmiki):

Po obejrzeniu proszę o rozwiązanie zadań z załącznika:Ukłdy równań

Przykłady nie są trudne, w pierwszych dwóch zadaniach macie określone jakiej metody należy użyć aby rozwiązać układ równań, zaś w zadaniu trzecim stosujecie dowolną metodę – tą, która bardziej Wam przypadła do gustu lub tą, która wydaje się bardziej optymalna w danym przykładzie.

Dodatkowo więcej przykładów z rozwiązaniami i ćwiczeniami znajdzie na stronie khanacademy – na której w zakładce praca domowa macie kilka krótkich filmików i przykładów do rozwiązania. Będę nagradzać waszą aktywność, na tej stronie – plusami.

Pozdrawiam.