Uncategorized

Matematyka kl. 1B4

Dzień dobry!

Dzisiaj zgodnie z planem, dwie lekcje.

07.04 (2h)

Na dzisiejszych lekcjach będziemy rozwiązywali zadania powtórzeniowe z działu: funkcja liniowa.

Lekcja 1:

Temat: Powtórzenie wiadomości – funkcja liniowa.

Sprawdzian wypada 17 kwietnia (w piątek) – dopiero wtedy mamy kolejną lekcje. Sprawdzian będzie w formie testu. Otrzymacie ode mnie odpowiedni link w który będzie należało wejść i wykonać zadania. Poniżej zamieszczam Państwu zagadnienia z jakich należy się przygotować oraz zamieszczam zadania dotyczące każdego zagadnienia.

Zagadnienia na sprawdzian:

  1. Funkcja liniowa i jej własności. (Zad. 1)
  2. Rysowanie wykresów funkcji liniowej (Zad. 2)
  3. Równoległość i prostopadłość prostych (Zad. 3,4)
  4. Równania i nierówności liniowe (Zad.5)
  5. Zadania z treścią prowadzące do równań i układów równań. (Zad. 6)

ZADANIA —> Zadania powtórzeniowe FUNKCJA LINIOWA cz. I

 

Przy rozwiązywaniu powyższych zadań pomocne będę Państwu wszystkie wskazówki jakie otrzymaliście ode mnie wcześniej. Wszystkie znajdują się na grupie na facebooku w zdjęciach. Proszę tam zajrzeć, jeśli ktoś chce się dobrze przygotować.

 

Lekcja 2

Temat: Powtórzenie wiadomości – funkcja liniowa

Z okazji drugiej lekcji przesyłam Państwu kolejne zadania które warto jest sobie przerobić. W zadaniach tych należy już płynnie wykorzystywać wszystkie własności funkcji liniowej, jakie poznaliśmy. Przystępując do tych zadań powinniście wiedzieć co mówi nam parametr a, b, jak wyznaczamy miejsce zerowe funkcji oraz wiedzieć kiedy dwie proste są równoległe bądź prostopadłe. Jeśli ktoś tego jeszcze nie wie – wrzucam ściągawkę z najważniejszymi własnościami funkcji liniowej : Funkcja liniowa – wiadomości

Zadania do lekcji 2: Zadania – powtórzenie funkcja liniowa- cz. 2

Rozwiązując te zadania proszę nie pisać:

6.1 A
6.2 B

Tylko:

6.1 A ponieważ……….
6.2 B ponieważ……..

Lub wykonujemy obliczenia. Chciałabym abyście uzasadniali skąd wziął się dany wynik. Wykonane obliczenia też będą uznawane za uzasadnienie wyboru.

 

Dzisiaj, w ramach potwierdzenia Waszej obecności na zajęciach proszę przesłać mi rozwiązane zad. 1 z pierwszej lekcji oraz zadanie 6.1 z drugiej części powtórzenia (jaki parametr odpowiada za punkt przecięcia prostej z osią OY?)

Pozostałe zadania proszę przesłać do 15.04 (środa po świętach) aby mogła je sprawdzić i odesłać Wam informację zwrotną jeszcze przed sprawdzianem. Za rozwiązanie zadań przewiduję bonusy (++).

Zadania proszę przesyłać na messengera lub na pocztę: marlena.lotek1@gmail.com

W razie problemów proszę pisać – pomogę.

 

Życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Pozdrawiam,
Marlena Lotek