Uncategorized

Matematyka 4RTM (31.03.2020)

(31.03.2020)

Temat: Powtórzenie wiadomości ze statystyki.

Drodzy uczniowie, jutro popracujemy na karcie pracy podsumowując wiadomości z brył. Dzisiaj przejdziemy już do przypomnienia wiadomości ze statystyki.

1.Wiadomości teoretyczne znajdziecie w tablicach matematycznych maturalnych proszę abyście zrobili sobie w zeszytach krótką notatkę o elementach statystyki występujących w proponowanym przeze mnie filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=PncfB6sd80c

Zapiszcie jak się nazywają i co oznaczają(może być opis zrobiony wzorem, czyli średnia arytmetyczna-co to jest, średnia wazona- ….)

2.Następnie proszę prześledzić jak rozwiązywać zadania ze statystyki. Zapiszcie kilka przykładów w zeszycie. Pomoże wam w tym filmik:https://www.youtube.com/watch?v=sQHfO3vtGYw

Na messengera wysłałam zadania do samodzielnej pracy. Jestem do dyspozycji na messengerze dzisiaj w godzinach 11.40-14.00 Hasło do dzisiejszej lekcji to ile minut i sekund trwa drugi z proponowanych w dzisiejszej lekcji filmik.

Pozdrawiam I.Sokołowska