Uncategorized

Matematyka 2PT 20.04.2020

20.04.2020

Temat: Działania na wielomianach.

Zaczynamy nowy dział „Wielomiany”. Podstawowe wiadomości o wielomianach poznaliśmy w klasie pierwszej, więc nie będą to dla Was zupełnie obce tematy. Pracujemy dzisiaj zgodnie z planem:

  1. Zapoznanie z fimem: https://www.youtube.com/watch?v=KmWGgc4jlLo
  2. Wypisanie z filmu przykładu jednomianów i wielomianów
  3. Zapisanie po dwa przykłady do każdego z działań z tematu (2 na dodawanie, dwa na odejmowanie,dwa na mnożenie)
  4. Chętni mogą poćwiczyć wykonywanie działań na wielomianach robiąc zadanie 2 z żółtej ramki str.85 z podręcznika, oraz znaleźć co nazywamy stopniem wielomianu i zapisać def. w zeszycie.                          Potwierdzeniem Waszej dzisiejszej aktywności jest informacja ile razy Karolina z filmu o wielomianach w czasie swojego wykładu zmieniła marker do tablicy. ;-))) Info do dziś do 16.00

Pozdrawiam I.Sokołowska