Uncategorized

Matematyka 2PT 15.06.2020

15.06.2020

Temat: Suma ciągu arytmetycznego – zadania.

Witam, na dzisiejszej lekcji pracujemy zgodnie z planem:

1.Przypominamy definicję ciągu arytmetycznego

2.Próbujemy podać przykład takiego ciągu

3.Czy pamiętasz jak wygląda wykres ciągu liczbowego?

4.Przypominamy wzory: na an oraz na Sn

5.Rozwiązujemy następujące zadanie:

Oblicz sumę dwudziestu początkowych wyrazów ciągu arytmetycznego w którym a1=5, zaś a20=11.

Jako potwierdzenie dzisiejszej aktywności proszę o przesłanie na messengera odpowiedź na punkt 3 dzisiejszego planu lekcji lub rozwiązanie zadania (wówczas otrzymujecie 2pkt za aktywność tzn. za rozwiązanie zadania). Otrzymaliście propozycje ocen jak dotychczas nikt nie zgłaszał pytań lecz jeśli jakieś są to proszę w tym tygodniu.

Pozdrawiam I. Sokołowska