Uncategorized

Matematyka 2CB 28.04.2020

28.04.2020

Temat: Zastosowanie równań kwadratowych do zadań tekstowych.

Witam, na kolejnej zdalnej lekcji. Cieszę się, że się odzywacie i przysyłacie mi swoje prace, chociaż niektórzy tylko się odzywają… Bardzo proszę, żebyście starali się wysłać wszystkie prace, bo nie wiadomo kiedy wrócimy do szkoły, a nie chciałabym, żeby były jakieś problemy z klasyfikacją.

Na dzisiejszej lekcji będziemy wykorzystywali równania kwadratowe do zadań tekstowych.

Na początek krótkie przypomnienie

https://www.youtube.com/watch?v=XP23BMzHxvs

Zapoznajemy się z zadaniem z filmu i zapisujemy jego rozwiązanie w zeszycie.

https://www.youtube.com/watch?v=QjJqJd8X1Q4

A teraz zadanie do samodzielnego rozwiązania:

zadanie

Suma dwóch liczb wynosi 15, a ich iloczyn jest równy 44. Wyznacz te liczby.

Potwierdzeniem dzisiejszej aktywności jest przysłanie zdjęcia z notatki dzisiejszej lekcji. Jeśli ktoś zrobi powyższe zadanie proszę zamiast notatki przysłać zdjęcie rozwiązania będzie na ocenę. Potwierdzamy aktywnosć do godz 16.00. Konsultacje na messengerze 9.45-10.30.

Pozdrawiam I.Sokołowska