Uncategorized

Matematyka 2BT, 2FTP (grupa rozszerzona)

26.05 (1h)

T: Zastosowanie wyrażeń wymiernych w zadaniach praktycznych.

 

  1. Zapiszcie temat w zeszycie: Zastosowanie wyrażeń wymiernych w zadaniach praktycznych.
  2. Wejdźcie na stronę:
    https://e-lernado.pl/liceum-technikum/przyklady-zastosowan-wyrazen-wymiernych/

    Na stornie znajduję się materiał do dzisiejszej lekcji. Pod każdym przykładem jest odnośnik do jego rozwiązania. Przepiszcie do zeszytu polecenia pierwszych 6 zadań ( do zadania o kolarzu włącznie), a pod poleceniami przepiszcie rozwiązania. Po obejrzeniu i przepisaniu Przykładu 1, spróbujcie przykład 2 i 3 zrobić sami. Jeśli nie będziecie wiedzieli jak zacząć włączcie film. Najtrudniej może być z zapisaniem równania, bo jak rozwiązać takie równania już wiecie 😊

 

W ramach potwierdzenia  obecności na dzisiejszych zajęciach proszę przesłać zdjęcie przepisanego rozwiązania przykładu 1,4,5,6.

Z przepisaniem nie powinniście mieć problemu, liczę więc, że wszyscy wykonacie dzisiejsze zadania 😊

 

Pozdrawiam,
Marlena Lotek.