2BT (Tech)2FTP (Tech)Zdalne Lekcje

Matematyka 2BT, 2FTP

Dzień dobry!

Dzisiaj zgodnie z planem dwie lekcje. Trochę Was dzisiaj pomęczę z racji tego, że temat jaki będziemy realizować jest bardzo ważny. Nauczycie się dzisiaj rozwiązywać równania wymierne. Będzie to już kolejny rodzaj równań jakie będzie potrafili rozwiązywać. Jeśli przypomnicie sobie wcześniejsze równania jakie rozwiązywaliśmy, nie były one wcale trudne, wszystko szło całkiem dobrze, bo się staraliście i dużo ćwiczyliście. Dlatego proszę Was o mobilizację, maksymalne skupienie i przyłożenie się do tego tematu. Temat ten będziemy realizowali przez 3 godziny lekcyjne.

08.05 (2h)

Lekcja 1:

T: Rozwiązywanie równań wymiernych – wprowadzenie.

 1. Zapiszcie temat do zeszytu
 2. W ramach pierwszej lekcji chciałaby abyście obejrzeli film z pełną lekcją do tego tematu:

https://www.youtube.com/watch?v=Zkf6U98DPE0

WSZYSCY OBOWIĄZKOWO oglądają od 1 do 33 minuty.
Niestety, nie wierzę Wam na słowo, że oglądacie dlatego proszę abyście PRZEPISALI do zeszytu wszystkie rozwiązania podpunktów z przykładu 1. Jest ich tylko 10.
Pani ładnie tłumaczy i objaśnia skąd co się wzięło. W przyszły czwartek będzie z tego kartkówka. Przepisanie nie zajmie Wam więcej niż 30 minut, jeśli będziecie pisali razem z Panią. Chętni mogą obejrzeć całość, w szczególności polecam zapoznanie się z rozwiązaniami przykładu 2 oraz 4. W przykładzie 4 są wyznaczane wskazane zmienne ze wzorów – czyli pokazane jest to, jak rozwiązywać zadania podobne do zad. 6 str.136. (Jeśli ktoś czuje, że ma z tym problem niech obejrzy. Przykład 4 zaczyna się od 1:05 h )

 

Lekcja 2:

T: Rozwiązywanie równań wymiernych.

Teraz pora sprawdzić czy zrozumieliście na czym polega i w jaki sposób rozwiązuje się równania wymiere.

 1. Zapiszcie temat do zeszytu
 2. Rozwiążcie zadania:
  – Ćw. 1 str. 142 (pomnóżcie na początku na krzyż)
  – Ćw. 2 str. 142 (Zapoznajcie się najpierw z przykładem 2 str. 142 i na jego podstawie wykonajcie ćwiczenie)
  – Ćw. 3 str. 142 (Podobnie jak w ćw. 1 zacznijcie od mnożenia na krzyż)
  – DLA CHĘTNYCH na dodatkowego plusa Ćw. 6 str. 144 przykład A. ( na podstawie przykładu 5)

Skany podręcznika: 3.4 Rozwiązywanie równań wymiernych str. 141-145

Potwierdzeniem Waszej dzisiejszej obecności będzie przesłanie zdjęcia przepisanych rozwiązań dziesięciu podpunktów z przykładu 1 z filmu, jaki macie do obejrzenia oraz zdjęcia rozwiązanego ćw. 1 str. 142.

Pozostałe zadania, które są na plusa prześlijcie do poniedziałku (11.05) do godz. 20.00

Przypominam, że brak przesłanej pracy jest równoznaczny z nieobecnością danego dnia na lekcji.

W razie problemów piszcie – drogę kontaktu znacie.

 

Pozdrawiam,
Marlena Lotek.