Uncategorized

Matematyka 2BT, 2FTP

Dzień dobry!

Dzisiaj realizujemy dwa tematy. Druga lekcja, będzie lekcją powtórzeniową. W przyszyły piątek wypada nam sprawdzian. Napiszemy go zdalnie.

17.04 (2h)

Lekcja 1:

T: Zadania tekstowe z zastosowaniem równań i nierówności wielomianowych

  1. Uczniowie zapisuję w zeszycie temat: Zadania tekstowe z zastosowaniem równań i nierówności wielomianowych
  2. Proszę zapoznać się z przykładami w podręczniku str. 123
  3. Rozwiązujemy zadania: 2,4,5/ 124 oraz 1/125 z podręcznika (na grupę wrzucę skany książki, dla tych którzy jej nie posiadają oraz podpowiedzi i wskazówki do zadań)

Lekcja 2:

T: Powtórzenie wiadomości – wielomiany

W ramach lekcji powtórzeniowej, chciałabym aby każdy z Was przygotował zadania na sprawdzian – czyli takie zadania, jakie uważacie, że powinny znaleźć się na sprawdzanie. Zadań powinno być najmniej 6. Mogą to być zadania zamknięte lub otwarte. Dobrze by było jeśli zadania będą dotyczyły różnych tematów. Proszę przesyłać mi swoje prace do niedzieli. We wtorek będziemy kontynuowali powtórzenie (będziemy rozwiązywali najciekawsze zestawy zadań). Jeśli wasze pomysły okażą się dobre – na sprawdzianie będą mogły pojawić się Wasze zadania 😊 Życzę Wam pomysłowości przy wykonywaniu tego zadania 😊

 

Kto jest obecny na zajęciach podnosi rękę i klika „lubię to” pod moim dzisiejszym postem na grupie na facebooku.

W razie problemów proszę pisać.

Pozdrawiam,
Marlena Lotek.