Uncategorized

Matematyka 1PT

Dzień dobry!

Drodzy Państwo, zbliżamy się do końca działu. W poniedziałek będzie jeszcze jedna lekcja poświęcona dzisiejszym zagadnieniom. Na drugiej lekcji zrobimy powtórzenie a w przyszłą środę napiszecie krótki sprawdzian. Pytania będą z funkcji, wektorów i przesunięć wykresów.

06.05 SPRAWDZIAN

29.04 (1h)

Temat: Proporcjonalność odwrotna.
1. Zapiszcie temat w zeszycie: Proporcjonalność odwrotna.
2. Przygotowałam dla Was notatkę – którą trzeba przepisać do zeszytu ze zrozumieniem. Tym razem drukowania nie zaliczam. Chcę żebyście to zrozumieli, dlatego przepisujemy: Proporcjonalność odwrotna – notatka 1PT
3. Po przepisaniu notatki i przeanalizowaniu przykładów jakie są w niej zamieszczone, zapoznajcie się z tematem i przykładami w podręczniku.
4. Na koniec proszę odpowiedzieć na pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy proporcjonalnością prostą a odwrotną? (odpowiedzi na to pytanie nie szukajcie w internecie tylko w notatce którą przepisaliście. Każda odpowiedź będzie dobra, nie bójcie się – odpowiadajcie jak to rozumiecie, zapiszcie jakie zauważyliście różnice). Na pewno nie będzie źle.

Jeśli ktoś chciałby pogłębić się w tej wiedzy polecam do obejrzenia filmu z pełną lekcją z tego tematu:

Każdy powinien obejrzeć przynajmniej 8 pierwszych minut.

Potwierdzeniem Waszej dzisiejszej obecności będzie zdjęcie przepisanej notatki do zeszytu i odpowiedzenie na pytanie z punktu 4. Na zdjęcia czekam do piątku.

W razie problemów lub gdyby coś niezrozumiałe czy nieczytelne – piszcie. Drogę kontaktu znacie.

 

Pozdrawiam,
Marlena Lotek.