Uncategorized

Matematyka 1PT

27.04 (2h)

Dzień dobry!

Dzisiaj zgodnie z planem realizujemy dwie lekcje.

Lekcja 1:

T: Przesuwanie wykresu o wektor.

 1. Proszę zapisać temat do zeszytu: Przesuwanie wykresu o wektor.
 2. W celu zapoznania się z dzisiejszym tematem obejrzyjcie film: https://www.youtube.com/watch?v=5vfA_7_rcko – zastopujcie na 1:50 i przepiszcie do zeszytu twierdzenie ze str. 185 – następnie dalej oglądamy film. Cały film jest ciekawy, a informacje są przydatne. Jednak gdyby komuś się znudziło niech obejrzy przynajmniej 20 pierwszych minut.
 3. Na podstawie informacji zawartych w filmie rozwiązujemy zadania:
  – Ćw. 2 str. 185 ( najpierw narysujcie wykres y=x^2 <– wrzucam podpowiedz jak taki wykres narysować, następnie wykonajcie przesunięcie tego wykresu zgodnie z współrzędnymi wektora jaki odczytacie – podobne przykłady robiła Pani na filmie już w 3-4 minucie);

  – Zad. 2 str. 186 Wykres wartości bezwzględnej rysowaliście już wcześniej – powinniście wiedzieć jak wygląda
  – Zad. 4 str. 186 PRZYKŁAD (A,B)

Lekcja 2:

T: Przekształcanie wykresu przez symetrie względem układu współrzędnych

 1. Proszę zapisać temat do zeszytu: Przekształcenie wykresu przez symetrię względem osi układu współrzędnych.
 2. W ramach lekcji obejrzyjcie film:  https://www.youtube.com/watch?v=N46cVpfKBvY <– w filmie jest dużo przykładów i zadań do tego tematu. Oglądanie filmów z nowym materiałem jest o tyle dobre, że w każdej chwili możecie cofnąć i zobaczyć jak zostało rozwiązane dane zadania jeszcze raz. Możecie cofać, zatrzymywać dowolną liczbę razy – oglądajcie aż zrozumiecie.
 3. Po obejrzeniu filmu przepiszcie do zeszytu Twierdzenie ze str.187 oraz Twierdzenie ze str. 189
 4. Wykonajcie w zeszycie:
  – Ćw. 2 str. 187
  – Ćw. 3A str. 188 ( należy odbić wykres względem osi X)

 

Aby potwierdzić swój udział w dzisiejszych lekcjach proszę przesłać – zdjęcie tematu, Twierdzenia z pierwszej lekcji przepisanego pod tematem oraz rozwiązanego ćw. 2 str. 185 z pierwszej lekcji.

Na pozostałe rozwiązania czekam do środy – wstawię za to plusy.

W razie problemów proszę pisać – drogę kontaktu znacie.

 

Pozdrawiam,
Marlena Lotek.