Uncategorized

Matematyka 1PT

Dzień dobry!

Dzisiaj zrealizujemy ostatni temat z tego działu. W poniedziałek powtórzenie, w środę krótki test podsumowujący (ostatni w tym semestrze 🙂 ). Na dzisiejszej lekcji poznacie trzecią metodę rozwiązywania układów równań linowych. Dwie jakie już znacie to metoda przeciwnych współczynników i metoda podstawiania.

 

Temat: Interpretacja geometryczna układu równań liniowych.

  1. Zapiszcie temat w zeszycie: Interpretacja geometryczna układu równań liniowych.
  2. Uruchomcie film:
    https://www.youtube.com/watch?v=wIA1VgLZZ9Ea) Oglądamy od początku do 4:24b) Przepisujemy do zeszytu informacje teoretyczne (czyli to co jest zapisane po lewej stronie obok dużej, pomarańczowej 1). Dodatkowo z podręcznika ze str. 230 przepisujemy definicje układu oznaczonego, sprzeczne i nieoznaczonego – wraz z rysunkami.c) Oglądamy i przepisujemy do zeszytu rozwiązania PRZYKŁADU 1 z filmu (od. 4:25 do 21:00)

    d) samodzielnie w zeszycie rozwiążcie
    Ćw. 1 str. 230 (najpierw trzeba wyznaczyć postać kierunkową prostej – czyli po lewej stornie zostaje tylko y. Następnie, żeby było łatwiej proponuję zrobić sobie tabelkę z dowolnymi x, i wyliczyć wartości y. Tak jak robiliśmy to w 1 temacie z tego działu, w którym rysowaliśmy wykresy funkcji. To co robi Pani na filmu to prawie to samo, tylko ona korzysta z zależności o współczynniku a, to może wydawać się trochę trudne, dlatego skorzystajcie z tabelki i wyznaczenia dwóch punktów należących do wykresu funkcji).
    – zad. 1 str. 232 (CAŁE)

 

W ramach potwierdzenia obecności proszę przesłać zdjęcie wykonanej notatki i rozwiązanego ćw. 1 str.230 przykład A.

Za przesłanie pozostałych rozwiązań wstawiam (+). Na ich zdjęcia czekam do niedzieli.

 

W razie problemów i wątpliwości – piszcie.

 

Pozdrawiam,
Marlena Lotek