Uncategorized

Matematyka 1B4

Dzień dobry!

Dzisiejszy temat przeznaczony jest na dwie godziny lekcyjne.

19.05 (2h)

Temat: Symetria względem początku układu współrzędnych.

 1. Zapiszcie temat w zeszycie: Symetria względem początku układu współrzędnych.
 2. Obejrzyjcie filmy:
  https://www.youtube.com/watch?v=4S0vLLSkcBs
  https://www.youtube.com/watch?v=H9i1y9Hdtl4 (w tym filmiku nasz temat zaczyna się od 6 minuty, wcześniejsze informacje dotyczą poprzedniej lekcji, też można obejrzeć żeby sobie utrwalić to co było ostatnio)
 3. Zapiszcie do zeszytu krótka notatkę – przepiszcie ramkę ze str. 245 oraz ramkę ze str. 246.
 4. Zapoznajcie się z przykładem 1 str. 245 oraz przykładem 2 str. 246
 5. Wykonajcie zadania:
  Ćw. 1 str. 245 ( wyznaczając współrzędne punktu symetrycznego względem początku układu współrzędnych – zmieniamy znak obu współrzędnych) – takie zadanie było rozwiązywane na filmiku.
  zad. 3 str. 248 (identyczne jak ćw. 1)
  Ćw. 2 str. 246 przykład (a,b) – zapisujemy tylko jak będzie wyglądał wzór funkcji po przekształceniu
  zad. 4 str. 248 przykład (a,b) – robicie to samo co w ćwiczeniu 2 z tym, że  dodatkowo rysujecie wykres funkcji.
  Zad. 6 str. 248 przykład (a,b,d) – nad tym zadaniem trzeba trochę posiedzieć – nie znaczy to jednak, że jest trudne, bo zadanie samo w sobie jest bardzo łatwe. Trzeba zaznaczyć kilka strategicznych punktów ( czyli np. na załamaniach prostych) i zaznaczyć punkty do nich symetryczne względem początku układu współrzędnych – punkty te, muszą mieć przeciwne współrzędne.
  – DLA CHĘTNYCH:
  * zad. 5 str. 248
  *Ćw. 3 str. 246

Skan tematu z podręcznika: 5.2 Symetria względem początku układu współrzędnych str. 245-249

Potwierdzeniem Waszej dzisiejszej obecności będzie przesłanie zdjęcia zapisanego tematu, wykonanej notatki oraz rozwiązanego ćw. 1 str. 245 oraz ćw. 2 str. 246. Każdy po obejrzeniu filmików będzie w stanie rozwiązać Ćwiczenie 1 (Tylko oglądajcie filmiki od początku do końca, i słuchajcie tego co jest tam mówione!!)W piątek – dla chętnych POPRAWA SPRAWDZIANU Z WEKTORÓW.

Wystawiłam propozycje ocen.

Na grupie na facebooku macie umieszczony harmonogram popraw kartkówek i sprawdzianów.
Jeśli jeszcze ktoś nie widział, proszę się zapoznać. 

W razie problemów i wątpliwości piszcie – drogę kontaktu znacie.

 

Pozdrawiam,
Marlena Lotek.