Aktualności

Wybitni Austriacy- warsztaty online

21 kwietnia 2022 roku uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach niemieckojęzycznych online zorganizowanych przez Austriacki Instytut w Warszawie. Tym razem native speaker z Austrii pani Karin opowiedziała uczniom o wybitnych Austriakach, takich jak  : Otto III, Margarete von Babenberg, Bertha von Suttner, Sophie Chotek, Joseph Haydn, Eduard Sacher, Paul Fürst, Konrad Lorenz, Robert Jungk, Christoph Waltz, Felix Baumgartner, Gerlinde Kaltenbrunner, którzy zapisali się na kartach historii. Austriaccy kompozytorzy, pisarze oraz artyści i naukowcy to ludzie, którzy rozsławili swój kraj na całym świecie, a przede wszystkim wnieśli bardzo wiele do świata nauki, sztuki, muzyki i literatury.

Podczas wykładu  uczniowie mieli również okazję aktywnie uczestniczyć w webinarium, odpowiadając na pytania native speakera,  jak również rozwiązując liczne ćwiczenia tematyczne.

Justyna Hawryluk