AktualnościKonkursyZrealizowane

Mamy mistrza w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Orki Szkół Rolniczych!

W dniu 12 października 2021r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu odbyła się I edycja Ogólnopolskiego Konkursu Orki Szkół Rolniczych. To wyjątkowa okazja by uczniowie z resortowych szkół sprawdzili się w najbardziej popularnej rolniczej konkurencji. W konkursie wzięło udział 27 szkół prowadzonych przez MRiRW.  Każdą ze szkół mógł reprezentować jeden uczeń. Naszą szkołę reprezentował Jakub Matejuk, uczeń klasy III B4. Konkurs składał się z dwóch części: testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną oraz orki w praktyce.
I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Orki Szkół Rolniczych przyświecał cel połączenia zabawy i rywalizacji sportowej z możliwością sprawdzenia nabytych umiejętności na forum rówieśników kształcących się w szkołach resortowych. Ze strony organizatorów położono duży nacisk na promowanie zasad bezpieczeństwa, dlatego też uczestnicy pracowali na jednakowych zestawach składających się z ciągnika i pługa zagonowego.

Mamy mistrza!
Uczeń naszej szkoły Jakub Matejuk uzyskał największą liczbę punktów w teście wiedzy teoretycznej i zajął pierwsze miejsce pokonując kolegów z innych szkół.
Rywalizacja w drugiej części konkursu była również bardzo emocjonująca. Każdy z uczestników miał 50 minut na wykonanie zadania zgodnie z regulaminem, jaki wcześniej szkoły otrzymały od organizatorów.
Spełniliśmy wszystkie kryteria oceny, wizualnie nasze poletko nie budziło żadnych zastrzeżeń nie tylko w naszych oczach, ale i wśród obserwatorów, niestety zabrakło szczęścia do zwycięstwa.
Po długim wyczekiwaniu około godz. 20.00 Komisja konkursowa ogłosiła wyniki i dla nas przypadło czwarte miejsce.
Udział w tym konkursie trzeba zaliczyć do udanych. Udowodniliśmy po raz kolejny, że nasi uczniowie śmiało rywalizują na szczeblu ogólnopolskim odnosząc znaczące sukcesy.
GRATULACJE!!!