AktualnościSport

Lekkoatleci wywalczyli awans do mistrzostw województwa

8 Października odbył się Finał Rejonu Biała Podlaska w Lidze lekkoatletycznej. Zawody miały miejsce na stadionie LA przy uczelni AWF w Białej Podlaskiej. Nasi zawodnicy w składzie Paweł Gasiuk, Adrian Kurowski, Mikołaj Hołownia, Konrad Syryjczyk, Patryk Tarasiewicz, Mariusz Adrian, Marcin Stryczek oraz Mikołaj Pajdosz zmagali się indywidualnie w następujących konkurencjach: Bieg na 100m, Bieg na 400m, Bieg na 1500m, Skok w dal oraz Pchnięcie kulą. Warto wspomnieć, że łącznie we wszystkich konkurencjach w samej kategorii chłopców wzięło udział ok. 200 zawodników reprezentujących 17 szkół! Nasi reprezentanci otrzymali awans na mistrzostwa województwa konkurencji pchnięcie kulą (Marcin Stryczek) oraz w biegu na 1500m (Konrad Syryjczyk). Mistrzostwa województwa odbędą się 16 października w Lublinie.

Wyniki końcowe zawodników:

Bieg na 100m
Paweł Gasiuk – 13,26s (XXVIII miejsce)
Adrian Kurowski – 14,13s (XXXIX miejsce)

Bieg na 400m
Mikołaj Hołownia – 57,35s (VI miejsce)

Bieg na 1500m
Konrad Syryjczyk – 4m50s (I miejsce)
Patryk Tarasiewicz – 5m36s (XXXI miejsce)

Skok w dal
Mariusz Adrian – 4,86m (XVIII miejsce)

Pchnięcie kulą (6kg)
Marcin Stryczek – 10,33m (II miejsce)
Mikołaj Pajdosz – 9,75m (X miejsce)


Nauczyciele wf