AktualnościTechnik OZE

„Lekcje z WIŚiE” – zajęcia praktyczne w zawodzie TUiSEO.

21 maja bieżącego roku uczniowie klasy 2RTP uczący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej realizowali zajęcia praktyczne poprzez uczestnictwo w „Lekcjach z WIŚiE” organizowanych przez Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Lubelskiej.

Uczniowie mili okazje rozszerzyć swoją wiedzę w zakresie biogazownictwa oraz energii fotowoltaicznej.

Pani dr inż. Marta Bis przeprowadziła wykład pt: „Jak działa biogazownia” z kolei Pan Sławomir Gułkowski  wykład pt: „Ile energii produkuje moduł fotowoltaiczny?”

Trzecią częścią zajęć były warsztaty pt: „Jak zamienić energię Słońca w energię elektryczną?” z projektowania instalacji fotowoltaicznych na budynku jednorodzinnym z wykorzystaniem programu DDScad, które poprowadziła Pani dr. inż. Ewelina Krawczak.

 

Serdeczne podziękowania dla Pani dr inż. Marty Bis za zaangażowanie w zorganizowaniu zajęć oraz za oprowadzenie młodzieży po całym kampusie Politechniki Lubelskiej.