Aktualności

Krajowe Dni Pola

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Krajowych Dniach Pola w Boguchwale. Pierwszy dzień to Dzień Młodego Rolnika dedykowany uczniom szkół rolniczych z całej Polski. Zwiedzaliśmy strefy tematyczne przygotowane przez pracowników PODR (nauki i doradztwa, pszczelarstwa, ogrodnictwa, innowacji, maszyn rolniczych), uczestniczyliśmy w konkursach i warsztatach na poletkach doświadczalnych. Po raz pierwszy na Dniach Pola odbyły się  Krajowe Mistrzostwa Szkół Rolniczych, w których nasza drużyna dostała się do finałowej dziesiątki zajmując miejsce 4-10. „Co na wsi piszczy” to kolejny konkurs zakończony sukcesem reprezentantów szkoły. „Krajowy konkurs dla uczniów szkół rolniczych” również okazał się dobrym miejscem na sprawdzenie wiedzy teoretycznej w zakresie uprawy zbóż oraz praktycznej wymiany elementów maszyn rolniczych. Gratulacje dobrych wyników w konkursach oraz podziękowania za reprezentowanie szkoły na forum krajowym dla Patryka Szypulskiego, Sylwka Świcia, Patryka Zająca, Mariusza Raczyńskiego, Szymona Klimejko, Michała Zmysłowskiego. Na koniec wydarzenia wjechał  ogromny i jak się okazało pyszny tort do podziału wśród uczestników. Po całym dniu pracy i zabawy z bagażnikiem pełnym nagród wróciliśmy do domu.