Aktualności

Krajowe Dni Pola 2020

 W dniach 20-23 czerwca 2020 r. odbyły się Krajowe Dni Pola 2020 w Minikowie.

Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, nie pozwolił na uczestnictwo stacjonarne, jednak wprowadzenie rozwiązań technicznych umożliwiło wszystkim osobom zainteresowanym śledzenie wydarzeń w sposób zdalny.

Krajowe Dni Pola 2020 to ważne wydarzenie w skali kraju. Patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pan Jan Krzysztof Ardanowski, rekomendując włączenie departamentów odpowiedzialnych za doradztwo, badania i naukę, postęp hodowlany, transfer wiedzy i innowacji rolniczych oraz szkolnictwo zawodowe.

Było to wspólne przedsięwzięcie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie (COBORU) oraz Polskiej Izby Nasiennej.

Tematem przewodnim była prezentacja odmian roślin uprawnych, systemów ochrony, nawożenia, nawadniania, różnych technologii uprawy, systemów wspomagania decyzji rolników oraz innowacje w uprawie roślin.

Na stronie internetowej Krajowych Dni Pola https://dnipola.kpodr.pl/ oraz na kanale You Tube i Facebook prowadzonym przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego  znajduje się szereg materiałów do wykorzystania. Zapraszam wszystkich chętnych do zapoznania się i korzystania z podanych informacji.

Planowane jest uzupełnianie tych wiadomości i materiałów w toku trwania wegetacji roślin prezentowanych na kolekcji w Minikowie.

Serdeczne podziękowania składam organizatorom Krajowych Dni Pola 2020 za wspaniałe lekcje oraz materiały, z których mogą z powodzeniem korzystać zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Cenna wiedza, którą Państwo przekazaliście podczas telekonferencji będzie dla Nas bazą i nowym doświadczeniem, zwłaszcza w dobie nauki zdalnej.

W imieniu swoim oraz nauczycieli produkcji roślinnej

M. Marecka-Gierej nauczyciel ZSCKR w Jabłoniu