AktualnościBibliotekaBibliotekaKonkursyUncategorizedZrealizowane

KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY AUGUŚCIE ZAMOYSKIM

W miesiącu maju nasza szkoła obchodzi  54. rocznicę śmierci swojego patrona – Augusta Zamoyskiego. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała szkolny konkurs, który zgromadził 13 uczniów, pragnących wykazać się swoją wiedzą o życiu i twórczości patrona szkoły.

Konkurs przebiegał w duchu zdrowej rywalizacji i szacunku do patrona szkoły. Jury w składzie: Bożena Kusiuk, Marta Lewczuk, Andrzej Dzieciuchowicz, po dokładnej analizie odpowiedzi, przyznało trzy miejsca.

I miejsce- Anna Wołowik z kl. I PT

II miejsce- Wiktoria Hulewska z kl. III PT

III miejsce- Julia Kolasa z kl. III PT

Z ogromną radością informujemy, że pierwsze miejsce zdobyła uczennica, która osiągnęła imponujący wynik 93% punktów.

Podczas uroczystego wręczenia nagród,  Pani Dyrektor Agnieszka Piekarska osobiście gratulowała zwycięzcom, wręczając im nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy konkursu, niezależnie od zajętego miejsca, otrzymali dyplomy upamiętniające ich udział.

To wydarzenie nie tylko wzbogaciło uczniów w nową wiedzę o patronie, ale również przyczyniło się do pogłębienia szacunku dla jego osoby i dziedzictwa. Jesteśmy dumni, że możemy pielęgnować pamięć o tak wyjątkowej postaci, jaką był August Zamoyski.