AktualnościBibliotekaKonkursy

KONKURS RECYTATORSKI

29 października 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłoniu odbyły się eliminacje gminne 23. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Pamiętajcie o ogrodach”. Tegorocznym tematem konkursu jest świat przyrody, w całej jego urodzie i różnorodności.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 25 recytatorów.

Naszą szkołę reprezentowali Magdalena Trubaj z kl. I P 4, Aleksandra Łońska z kl. I PT, Julia Bujnik z kl. II PT, Anna Grajner z kl. II PT i Kacper Kowalski z kl. I PT. Uczniów do konkursu przygotowała pani Bożena Kusiuk. Nasi uczniowie sięgnęli po utwory liryczne A. Asnyka, L. Staffa, M. Buczkowskiej oraz fragmenty prozy A. Frank i I. Zakrzewskiej- Morawek.  Jury oceniało m. in. wybór i dobór tekstu, dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom tegorocznego konkursu- jak podkreśliło Jury- był bardzo wysoki. Do reprezentowania Gminy Jabłoń w eliminacjach szczebla powiatowego w Parczewie, Jury wytypowało pięciu najlepszych recytatorów ze szkół podstawowych.

Wszyscy recytatorzy oraz nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu oprócz gratulacji i słów uznania otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Naszym recytatorom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy sukcesów na kolejnych konkursach.