AktualnościKonkursy

Konkurs Młodzieży Szkół Rolniczych „ W rolnictwie można pracować bezpiecznie”

 

X  Konkurs Młodzieży Szkół Rolniczych  odbył się w naszej szkole  25 października 2018r.  Eliminacje szkolne przeprowadzili pracownicy Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Parczewie. Konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu zasad bezpieczeństwa pracy we wszystkich działach rolnictwa ustanowionych przez Prezesa Kasy Rolniczego  Ubezpieczenia Społecznego, przepisów i dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa pracy w rolnictwie i ochrony środowiska oraz programów nauczania bhp w przedmiotach zawodowych. Do etapu szkolnego przystąpiło 22 uczniów naszej szkoły. Podczas eliminacji etapu szkolnego uczestnicy rozwiązywali test składający się z 35 pytań opracowany przez organizatora. Najlepszy wynik to 34 poprawnych odpowiedzi, uzyskała

Dominika Czajkowskaz kl. III MTR i otrzymała w nagrodę wiertarkę udarową. Drugie miejsce zajął Michał Mackiewiczz kl. II BT i otrzymał w nagrodę zestaw narzędzi ręcznych.

Trzecie miejsce zajął Leszek Michalski z kl. II BT i otrzymał sekator do konarów. Czwarte miejsce zajął Damian Łajtarz kl. III MTR i otrzymał w nagrodę osłonę twarzy z ochronnikami słuchu. Piąte miejsce zajął Michał Filipiukz kl. II BT i otrzymał pasy transportowe. Sponsorem nagród była PT KRUS w Parczewie. W organizację etapu szkolnego byli zaangażowani: Maria Korpysz, Rafał Stańko, Tomasz Bogusz.