KonkursyUncategorized

Konkurs historyczny „ROK 2020  ROKIEM  BITWY  WARSZAWSKIEJ”

05.06.2020r.

KONKURS HISTORYCZNY w ZSCKR w Jabłoniu „ROK 2020 ROKIEM BITWY WARSZAWSKIEJ”

Równo sto lat temu Polacy odnieśli wielkie militarne zwycięstwo. W Bitwie Warszawskiej z sierpnia 1920 r., będącej punktem zwrotnym w wojnie z bolszewicką Rosją, samodzielnie ocalili dopiero co odzyskaną niepodległość Państwa Polskiego. Powstrzymując ofensywę Armii Czerwonej zapobiegli jednocześnie rozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej na Zachód.

Chcąc upamiętnić 100 – lecie Bitwy Warszawskiej ogłaszamy Konkurs dla uczniów ZSCKR w Jabłoniu pod hasłem „ROK 2020  ROKIEM  BITWY  WARSZAWSKIEJ”.  To jest wyjątkowa rocznica, którą należy odpowiednio uczcić. Liczę na dużą aktywność z Waszej strony.

Zapewniam, że każdy wysiłek docenię, a biorąc pod uwagę zbliżający się termin wystawiania ocen końcoworocznych, można wykorzystać te możliwość, aby poprawić nieco swoja notę z historii na koniec roku.

Uwaga techniczna

Bardzo proszę, aby zdjęcia Waszych prac miały widoczny podpis, czyli imię i nazwisko autora oraz klasę (autorów już nadesłanych prac poproszę o nowe zdjęcia).

Termin składania prac

Prace można będzie złożyć w sekretariacie szkoły lub przesłać na adres mailowy nauczyciela – zelaga@wp.pl.  do 26 czerwca 2020r.

Gorąco zachęcam do udziału w konkursie!

Agnieszka Żelazowska – nauczyciel historii

Regulamin konkursu