AktualnościKonkursyZrealizowane

Konkurs historyczno- geograficzny „Łap marzenia – Kierunek Wschód”

W ubiegłym miesiącu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie o tematyce historyczno-geograficznej „Łap Marzenia – Kierunek Wschód” organizowanym przez Samorząd Studencki KPU w Krośnie oraz Samorząd Studencki PSW w Białej Podlaskiej. Konkurs przeznaczony był dla szkół średnich województwa lubelskiego oraz podkarpackiego, a jego celem było poszerzenie wiedzy dotyczącej historii i geografii województwa lubelskiego i podkarpackiego, a tym samym ich promocja. W konkursie wzięło udział 17 drużyn, w tym drużyna o nazwie „Auguściaki”, która reprezentowała naszą szkołę,
w składzie:

  1. Sebastian Różnowicz – uczeń klasy 3BT – lider drużyny
  2. Aleksandra Izdebska – uczennica klasy 3PT
  3. Patrycja Makarewicz– uczennica klasy 3PT
  4. Kacper Kurowski – uczeń klasy 2PT

Organizatorzy podzielili konkurs na trzy etapy.

I etap polegał na sprawdzeniu poziomu wiadomości uczestników pod kątem wiedzy
z zakresu geografii i historii w zorganizowanym teście online.

II etap polegał na stworzeniu 90 sekundowego filmiku promującego miejsca wskazane przez organizatorów. Drużyna reprezentująca naszą szkołę miała za zadanie przedstawić walory historyczne i krajobrazowe miejscowości: Parczew, Jabłoń i Milanów.

Miło nam poinformować, iż drużyna „Auguściaki” wykazując się bogatą wiedzą historyczno – geograficzną o województwach wschodnich, zakwalifikowała się, jako 1 z 8 drużyn do II etapu konkursu.

Agnieszka Żelazowska
Karolina Kalińska
Mariusz Kaczan