100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.AktualnościBibliotekaUroczystościWycieczki

Koncert dla Niepodległej – niesamowita lekcja historii z piosenką w tle.

W sobotę, 10 listopada udaliśmy się 20-osobową grupą na niecodzienną lekcję historii. Na Stadionie Narodowym odbyło się specjalne wydarzenie z okazji Święta Niepodległości – Koncert dla Niepodległej. Impreza zgromadziła 30 artystów i osiem zespołów, usłyszeliśmy 28 utworów w nowych aranżacjach. Wystąpili m.in.: Maryla Rodowicz, Natalia Sikora, Andrzej Lampert, Aleksandra Kurzak, Natalia Nykiel, Stanisława Celińska, Tulia,L.U.C., Kamil Bednarek, Milo Kurtis, Skubas, Sławek Uniatowski, Mateusz Ziółko, Natalia Szroeder, Kasia Moś, Krystyna Prońko, Jan Pietrzak, Paweł Kukiz, Igor Herbut, Ewa Farna, Marek Piekarczyk i Damian Ukeje.

Niezwykłe widowisko słowno-muzyczne na PGE Narodowym było koncertową podróżą przez ostatnie sto lat historii Polski. Przypomniane zostały utwory, które towarzyszyły Legionom Polskim, walczącym na Monte Cassino żołnierzom i cywilom broniącym stolicy w Powstaniu Warszawskim. Nie zabrakło piosenek, które dodawały nadziei walczącym z totalitarną władzą, a także tych, które towarzyszyły chwilom radosnym – na dancingach i w dyskotekach. W trakcie Koncertu dla Niepodległej każdy z nas przeżył chwile wzruszenia i radości. Hymn Polski odśpiewany przez blisko 40 tys. zgromadzonych osób to coś, czego się nie zapomina.