Aktualności

Kampania społeczna „Poproszę uśmiech” w ZSCKR w Jabłoniu

Z myślą o młodych osobach, które w okresie pandemii doświadczają problemów psychologicznych,  rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem „Poproszę uśmiech”. Jej głównym celem jest przeciwdziałanie depresji wśród młodzieży.

Czas izolacji i zdalnego nauczania jest dla wielu uczniów trudny. Niektórzy czują się zmęczeni, znudzeni, zniechęceni, wykluczeni, samotni. Tracą poczucie sensu i chęci do działania. Rezygnują z aktywności, które wcześniej dawały im radość.

W odpowiedzi na te trudności i nasilające się problemy inicjatorzy akcji z Fundacji Młodych Liderów stworzyli stronę internetową www.poproszeusmiech.pl, na której znajdują się m.in.:

  • Test Beck’a do wstępnej oceny kondycji psychicznej.
  • eBook, który pozwoli zrozumieć objawy depresji.
  • Poradnik, w którym zawarte są wskazówki jak pomóc bliskiej osobie w depresji.
  • Zakładka #wyznajemy, gdzie można anonimowo napisać o swoim samopoczuciu.
  • Materiały filmowe skierowane do młodzieży, nauczycieli oraz rodziców prezentujące problem depresji, sposoby radzenia sobie z nią oraz pomagania osobom z zaburzeniami

Zachęcamy do obejrzenia filmów, w których psycholog dr Natalia Kajka  proponuje konkretne rozwiązania prowadzące do poprawy kondycji psychicznej nastolatków z perspektywy:

W naszej Szkole będziemy promować akcję „Poproszę uśmiech” i dążyć do przywrócenia uśmiechu na twarzach naszych Uczniów.

Anna Gronowska