Uncategorized

język rosyjski MATURZYŚCI

24.04.2020

Drodzy Maturzyści!

Mimo, że dziś jest koniec roku szkolnego nadal będę zamieszczać materiały do samodzielnego przygotowywania się do egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego. Proszę żebyście odwiedzali naszą stronę i starali się rozwiązywać ćwiczenia, powtarzać i utrwalać wiadomości.

Na podstawie opracowania „Język rosyjski. Trening przed maturą. Ustny egzamin maturalny” autorstwa H. Lewandowskiej i H. Wróblewskiej, Wydawnictwa Szkolnego OMEGA oraz „Ćwiczenia maturalne” wydawnictwa Langenscheidt przygotowałam prezentacje z przykładami zadania 1 – rozmowa z odgrywaniem roli, zadania 2 – opis ilustracji i odpowiedzi na trzy pytania oraz zadania 3 – wypowiedź na podstawie materiału stymulującego i odpowiedzi na dwa pytania, wersja dla egzaminatora. Nie zapominajcie, że wy nie macie w swoim zestawie pytań tylko same ilustracje. Znajdziecie również przykładowe pytania, jakie może zadać egzaminator podczas rozmowy wstępnej służącej oswojeniu zdającego z sytuacją egzaminacyjną, ocenianej w całej wypowiedzi.

Rozmowa wstępna  – pytania

Ustny egz. maturalny – zadanie 1

Ustny egzamin maturalny –  zadanie 2

Opis ilustracji – (przykładowe rozwiązania)

Ustny egzamin maturalny – zadanie 3

Podczas egzaminu – zdjęcia zadań dla egzaminatora w informatorze maturalnym na stronie CKE

https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Informatory/2015/Jezyk-rosyjski.pdf

rozmowa wstępna

zadanie 1

zadanie 2

zadanie 3

W razie pytań, konsultacji piszcie na dzienniku lub na adres:radkowska.zsckrjablon@gmail.com

Pozdrawiam

Urszula Rądkowska