2CB (SB_I)

Język polski 7.04.2020 r.

Witam Was Drodzy Uczniowie,

Temat : Szczęście rodzinne?

  1. Przeczytajcie ze strony 40 podane teksty, a następnie spróbujcie odpowiedzieć na pytania 1.–4.
  2. Zredagujcie przepis na sukces zawodowy zgodnie z poleceniem zawartym w zadaniu 6.
  3. Jak osiągnąć sukces? Jaki jest przepis na sukces? I jaka jest droga do sukcesu? Te pytania zadaje sobie chyba każdy, kto oczekuje od życia czegoś więcej. Niemal wszyscy chcą poznać strategie, które posiadają ludzie sukcesu. Jednak nie każdy jest gotowy zapłacić za sukces odpowiednią cenę…

–              „jak osiągnąć sukces”, jeśli nie wie się, czym on jest…

Odpowiedz na pytania: „Czym jest dla Ciebie sukces?”, odpowiedz sobie jeszcze: Po czym poznasz, że go osiągnąłeś?

–              na drodze do sukcesu wiele razy będziesz musiał się potknąć, przewrócić, zmienić kurs i włożyć mnóstwo energii, by przejść z punktu A do punktu B,

Załącznik 1

–              zastanów się teraz, o czym rozmawiasz z innymi ludźmi i na czym koncentrujesz swoje myśli przez większość czasu? Czy są to wartościowe rozmowy na temat pomysłów i idei zmieniających świat na lepsze? Czy też większość swojego czasu spędzasz na jałowych dyskusjach ?

–              znajdź swój cel w życiu,

Załącznik nr 2

  1. Sporządź listę dziesięciu celów, które chciałbyś osiągnąć w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.
  2. Wybierz spośród nich jeden cel, który miałby największy pozytywny wpływ na twoje życie, a następnie nakreśl plan, który pozwoliłby ci ten cel osiągnąć, i aż do skutku dzień po dniu pracuj nad jego urzeczywistnieniem.

–              określ kluczowe czynniki sukcesu,

Poznaj zasadę Pareto (80:20), która mówi o tym, że 20% naszych działań odpowiada za 80% naszych efektów? Albo, że 20% klientów robi 80% obrotów, a 20% pracowników bierze 80% zwolnień lekarskich? Spójrz na swoją szafę z ubraniami i sprawdź, czy przypadkiem nie nosisz 20% wszystkich ubrań przez 80% czasu.

😉

–          bądź zawsze zaangażowany i rób wszystko na 100% albo nie zabieraj się za to wcale,

James Madison – „Sukces nigdy nie jest efektem „słomianego zapału” – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień.”

–              przepis na sukces to ciężka i mądra praca jednocześnie,

–              naucz się zarządzania czasem i wyznaczania priorytetów,

–              inwestuj w swój rozwój osobisty,

–              nastaw się na działanie

Ludzie sukcesu przez cały czas są w ruchu. Chodzą i poruszają się szybko. Działają, myślą, a nawet mówią szybko. Są niecierpliwi. Wciąż myślą o zadaniach, które muszą podjąć i zakończyć.

–              nigdy nie przestawaj się uczyć,

  1. Zadaj sobie następujące pytanie: jaka umiejętność – opanowana do perfekcji – mogłaby najbardziej przybliżyć Cię do osiągnięcia sukcesu? Jakakolwiek będzie odpowiedź, postaraj się dzień po dniu pracować nad rozwijaniem tej umiejętności.
  2. Obiecaj sobie, że będziesz się uczyć przez całe życie. Codziennie coś przeczytaj. Słuchaj nagrań edukacyjnych. Bądź jak gąbka, która chłonie nowe informacje i nieustannie szukaj cennych pomysłów, dzięki którym zbliżysz się do sukcesu.

–              skupiaj się na swoich mocnych stronach,

–              uciekaj od ludzi negatywnie nastawionych, otaczaj się osobami z pozytywnym nastawieniem – możesz zacząć zmieniać własny sposób myślenia, odczuwania i postępowania,

Zig Ziglar, mówca motywacyjny, bardzo dobrze ujął tę myśl: „Nie będzie latać z orłami ten, kto się ciągle grzebie wśród indyków”.

–              rozwijaj swoją kreatywność.

Po zapoznaniu się z tymi punktami usiądź nad kartką papieru i wypisz jasne i konkretne cele na Twojej drodze do sukcesu. Postaraj się dokładnie określić, gdzie chcesz być za miesiąc, za pół roku i za rok, a także za dwa lata i za pięć lat. Możesz puścić wodze fantazji i wyobrazić się w roli prezydenta czy milionera.

Jeśli chcesz mieć pozytywną ocenę prześlij mi swój plan, może być wytworem fantazji i nie musi być realny.

Chętnych zapraszam do obejrzenia filmu – Jak osiągnąć sukces?  https://www.youtube.com/watch?v=tEvzQmTguBU

Pozdrawiam Was serdecznie, zachęcam do kontaktu – ckupar@wp.pl lub przez dziennik elektroniczny.

Do następnej lekcji już po świętach.

Życzę Wam zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Chrystus wspiera Was na drogach codziennego życia i obdarza błogosławieństwem.

Agnieszka Piekarska