Uncategorized

Język polski 2.04.2020 r.

Witam Was Drodzy Uczniowie,

Temat : Ziembiewicz politykiem – „Kariera polityczna?”

  1. Analiza i interpretacja tekstu literackiego – przeczytajcie fragment „Granicy” Z. Nałkowskiej z podręcznika – Odczytanie fragmentów powieści: Splendory i dostatek… (str. 36 ), Problemy ( str. 37 ), Strzały przed ratuszem (str. 38 ).
  2. Zastanówcie się, jakie macie skojarzenia z pojęciem polityk i zapiszcie je w postaci asocjogramu . Określcie charakter skojarzeń: pozytywny/negatywny i uzasadnijcie w kilku zdaniach swoje wybory. Będzie to dla mnie potwierdzeniem udziału w lekcji.

Załącznik 1

3. Wskazujemy kolejne etapy kariery politycznej Zenona Ziembiewicza – zapis w postaci punktów do zeszytu:

– Objęcie stanowiska prezydenta miasta.

– Urządzenie przyjęcia dla najbardziej wpływowych ludzi z  miasta i okolicy.

– Wdrażanie nowych koncepcji polepszenia życia najbiedniejszych warstw: budowa domów robotniczych, remont cegielni, uporządkowanie wybrzeża nad rzeką, założenie parku z pijalnią mleka, kortami tenisowymi, placami do gry w koszykówkę i siatkówkę.

– Proces z dzierżawcą dancingu.

– Cofnięcie funduszy, z których finansowano budowę domów robotniczych.

– Zamknięcie huty Hettnera i protesty robotników.

– Wydanie rozkazu strzelania do manifestujących.

  1. Zapoznanie z instrukcją, według której poproszę Was o zredagowanie fikcyjnego wywiadu z Zenonem Ziembiewiczem. Jest to praca dla chętnych, postaram się  nagrodzić Was za pracę dobrymi ocenami, docenię kreatywność.

Załącznik 2

5. Analiza dodatku nr 3. Graf – Interpretacja tytułu powieści.

Załącznik 3

Zachęcam Was do aktywnego udziału w lekcjach i rozwiązywania zadań.  Postaram się docenić Waszą pracę i chęci.

Zachęcam Was również do konsultacji i zadawania pytań przez dziennik elektroniczny lub przesyłania wiadomości na e-maila ckupar@wp.pl.

Pozdrawiam

Agnieszka Piekarska