Uncategorized

Język angielski zawodowy w rolnictwie – 1CB

Witam.

30.03.2020

I. Temat:

„Opisywanie wzrostu rośliny. Czytanie: artykuł z czasopisma o uprawie komosy ryżowej” .

II. Plan przebiegu lekcji:

  1. Poznajemy  słownictwo związane z rozwojem rośliny (conduct photosynthesis, get plenty of light, maintain growth charts, buds flower)
  2. Powtarzamy zwroty używane w rozmowie : -Can you give me  some advice? -I’m worried about the harvest. –  We expect to harvest the plants in August

III. Materiały i zadania do wykonania:

Karty pracy są wysłane na naszą grupę klasową i na wasze  mailowe adresy ( zadanie 2:– dopasowywanie wyrazów do definicji; zadanie 3:- uzupełnianie zdań wyrazami z banku słów; zadanie 4: – zadanie typu prawda/ fałsz, na podstawie przeczytanego artykułu )

IV. Wszelkie pytania proszę kierować na mailowy adres elikor@onet.pl lub  przez dziennik elektroniczny . Jestem do dyspozycji na Messengerze w razie gdybyście potrzebowali doraźnej pomocy.Lekcje on-line poprzez wideo rozmowy są nadal aktualne.

Pozdrawiam.

Galina Kuchta