Uncategorized

Język angielski zawodowy-1CG

21.04.2020.
Temat lekcji:
„Jak wygląda sytuacja z ostatnim zbiorem kukurydzy? – mówienie. ”
Cele:
*Utrwalenie słownictwa , związanego ze zbiorami.
*Utrwalenie zwrotów i słownictwa poprzez tworzenie własnych wypowiedzi na temat podsumowaniu zbiorów
Planowany przebieg lekjci:

  1. STUDENT BOOK 1.Podręcznik str. 18-19 : https://zsckrjablon.pl/wp-content/uploads/2020/03/Students-book.pdf . Przypomnij sobie słownictwo i zwroty , związane ze zbiorami: field, crop, yield, package type, package weight,mature, reap, thresh)
  2. Do zeszytu przedmiotowego wypisz wyrażenia , przydatne w rozmowie rolników (two farmers) o uzyskaniu wyjątkowo dobrych zbiorów: *What’s the status on the latest corn harvest?, How many tons did we sell…?, That’s excellent!,
  3. Uzupełnij dialog №7 str.19. wyrazami i zwrotami: largest , Nice job, exellent, status, How many , planting schedule
  4. Wyobraź sobie że zebraliście bardzo dobre plony. Używając informacji, zawartej w tekście oraz w dialogu str.18-19, ułóż własny dialog- rozmowę pomiędzy rolnikami. Zapytaj o tegoroczne zbiory , zapytaj ile ton zebrano i udziel odpowiedzi na te pytania.
  5. Wszelkie pytania i pracę proszę kierować na mailowy adres elikor@onet.pl lub przez Messenger . Jestem do dyspozycji na Messengerze w razie gdybyście potrzebowali doraźnej pomocy.
    Pozdrawiam.
    Galina Kuchta