4RTM (Tech)Zdalne Lekcje

język angielski IV RTM MATURZYŚCI

Język angielski 24.04.2020 r. -> Informacja do maturzystów.

Ponieważ zrealizowaliśmy już wszystkie treści programowe, pozostają nam już tylko powtórki przed maturą.
Będę zamieszczał wam tutaj jak również na grupie FB różnego rodzaju materiały powtórzeniowe, przydatne do matury: arkusze maturalne z rozwiązaniami i omówieniem, linki do interaktywnych ćwiczeń (quizów i innych gdzie będziecie widzieli poprawne odpowiedzi), przykładowe pisemne formy wypowiedzi, nagrania z ćwiczeniami i objaśnieniami czy też ustne arkusze maturalne.

Chciałbym wam teraz przedstawić kilka przydatnych rzeczy do przygotowania się do matury- tym razem do MATURY USTNEJ.

Pierwszym z nich będzie poradnik ze wskazówkami jak zdać maturę ustną. Poradnik ten krok po kroku przypomni wam jak wygląda egzamin ustny z języka angielskiego oraz podpowie jak wykonywać poszczególne zadania, jakich używać zwrotów, technik i strategii.
Proszę wydrukować ten poradnik i go dokładnie przeanalizować zwracając szczególną uwagę na zwroty/wyrażenia przydatne do poszczególnych zadań tj. Zad 1- rozmowa z odgrywaniem roli; Zad 2- Opis fotografii + 3 pytania na tematy związane z fotografią oraz Zad 3- Rozmowa na podstawie materiału stymulującego + 2 pytania nawiązujące do tego materiału. Jestem pewien że wyjaśni wam ewentualne wątpliwości i pomoże wam jak najlepiej zdać ustną maturę.

PORADNIK:MATURA USTNA PRZYDATNE WSKAZÓWKI

Dodatkowo zamieszczam wam poniżej przygotowane przeze mnie opisy 5 fotografii (wraz z pytaniami do nich) z waszego podręcznika oraz 5 zadań z odgrywaniem roli. Starałem się pisać przystępnym językiem i wyjaśniałem wszędzie trudniejsze słówka.
Opisy fotografii:Opis fotografii- zadania maturalne z podręcznika
Rozmowy z odgrywaniem roli:Odgrywanie roli

Przypominam również, że na grupie tej jest ciągle dostępny plik z 20 modelowymi formami wypowiedzi wraz z przetłumaczonymi najważniejszymi słówkami na najczęściej pojawiające się tematy maturalne oraz linki do innych ćwiczeń i quizów które możecie jeszcze wykonać przed maturą. Na prawdę macie co robić.

Życzę wam wytrwałości w przygotowaniach i samych sukcesów na egzaminach.
Jesteśmy w kontakcie. Do zobaczenia!

Pozdrawiam,
Ariel Chilczuk