Uncategorized

język angielski IV FTP 23.04.2020 r. (2 lekcja)

Język angielski 23.04.2020 r.

Temat lekcji: Rozwiązywanie zadań maturalnych. Egzamin ustny- przydatne zwroty, wskazówki, strategie.

Ponieważ zrealizowaliśmy już wszystkie treści programowe, pozostają nam już tylko powtórki przed maturą. Dzisiaj na lekcji przedstawię wam niezwykły poradnik dotyczący egzaminu ustnego z języka angielskiego.
Poradnik ten krok po kroku przypomni wam jak wygląda egzamin ustny z języka angielskiego oraz podpowie jak wykonywać poszczególne zadania, jakich używać zwrotów, technik i strategii.
Proszę wydrukować ten poradnik i go dokładnie przeanalizować zwracając szczególną uwagę na zwroty/wyrażenia przydatne do poszczególnych zadań tj. Zad 1- rozmowa z odgrywaniem roli; Zad 2- Opis fotografii + 3 pytania na tematy związane z fotografią oraz Zad 3- Rozmowa na podstawie materiału stymulującego + 2 pytania nawiązujące do tego materiału. Jestem pewien że wyjaśni wam ewentualne wątpliwości i pomoże wam jak najlepiej zdać ustną maturę.

PORADNIK:MATURA USTNA PRZYDATNE WSKAZÓWKI

Dodatkowo zamieszczam wam poniżej przygotowane przeze mnie opisy 5 fotografii wraz z pytaniami z waszego podręcznika oraz 5 zadań z odgrywaniem roli. Starałem się pisać przystępnym językiem i wyjaśniałem wszędzie trudniejsze słówka.
Opisy fotografii:Opis fotografii- zadania maturalne z podręcznika
Rozmowy z odgrywaniem roli:Odgrywanie roli

Mimo że, jest to nasza ostatnia lekcja to na naszej grupie FB ciągle będę systematycznie zamieszczał przydatne materiały: linki do interaktywnych ćwiczeń na quizizz, Learning Apps, Liveworksheets i innych platformach edukacyjnch.
Przypominam również, że na grupie tej jest ciągle dostępny plik z 20 modelowymi formami wypowiedzi wraz z przetłumaczonymi najważniejszymi słówkami na najczęściej pojawiające się tematy maturalne oraz linki do innych ćwiczeń i quizów które możecie jeszcze wykonać przed maturą. Na prawdę macie co robić ..

Życzę wam wytrwałości w przygotowaniach, jak najszybszego podejścia do i samych sukcesów na egzaminach.
Jesteśmy w kontakcie. Do zobaczenia!

Pozdrawiam,
Ariel Chilczuk