Uncategorized

język angielski IB4 (grupa I), 18.06.2020 r.

Język angielski 18.06.2020 r.

Dzień dobry,

Temat lekcji: Grammar check- powtórzenie gramatyki.

Cele lekcji:
1. Powtórzenie słownictwa dotyczącego muzyki.
2. Powtórzenie gramatyki: Present Simple, czasowniki z końcówka- ing; zaimki w funkcji dopełnienia.

Przebieg lekcji:
Otwieramy książki na str. 43 i wykonujemy następujące zadania.
Link do stron z podręcznika (ponieważ część z Was mogła już oddać podręczniki do biblioteki: https://www.sendspace.com/file/8j4ajx

W tym celu należy przypomnieć sobie lekcję na temat czasu Present Simple jak również ostatnią lekcję gdzie omawialiśmy zaimki w funkcji dopełnienia:

Lekcja z Present Simple: https://zsckrjablon.pl/jezyk-angielski-i-b4-21-05-2020-r/ – Po wejściu w ten link znajdziecie temat o czasie Present Simple, gdzie jest umieszczony link do filmiku z wyjaśnieniem tego czasu- kto nie pamięta, niech jeszcze raz obejrzy ten filmik (Link do fimu: https://www.youtube.com/watch?v=orr92heKfW4)
Lekcja z zaimkami w funkcji dopełnienia: https://zsckrjablon.pl/jezyk-angielski-i-b4-grupa-i-04-06-2020-r/ (w tej lekcji znajdziecie filmik gdzie bardzo dobrze omówione są zaimki- nie tylko dopełnieniowe: Link do filmu: https://zsckrjablon.pl/jezyk-angielski-i-b4-grupa-i-04-06-2020-r/)

Teraz możemy śmiało wykonywać zadania od 1 do 6. – Jeszcze raz podaje link do pobrania:
https://www.sendspace.com/file/8j4ajx

Po wykonaniu zadań w podręczniku przenosimy się do części ćwiczeniowej podręcznika i wykonujemy zadania 3,4,5 i 6 na str. 125 oraz 8 , 9 , 11 i 12 na str. 126

Link do odpowiednich stron (jakby ktoś nie miał podręcznika) : https://www.sendspace.com/file/pv1re6
Rozwiązania tych zadań wyślę wam na FB za 2-3 dni, tak żebyście mogli sobie sprawdzić i porównać odpowiedzi. Jak ktoś nie ma FB to proszę napisać maila, to wyślę wiadomość z rozwiązaniami.

Pamiętajcie, że omówienie wszystkich zagadnień gramatycznych z tego rozdziału potrzebnych do wykonania powyższych ćwiczeń czyli- Czas Present Simple, zaimki pytające, forma-ing czasownika;  zaimki dopełnieniowe, oraz zgadzanie lub nie zgadzanie się tj. użycie So lub Neither) znajdziecie też na stronie 153 i 154 w podręczniku. (zamieściłem te strony w linku powyżej).

Oczekiwania i praca domowa:
1. Proszę wykonać zadania przedstawione powyżej (w tym celu najlepiej jeszcze raz obejrzeć sobie podane powyżej filmiki lub/i przeczytać ze zrozumieniem omówienie gramatyczne na str. 153 i 154 w podręczniku) a następnie porównać swoje odpowiedzi z rozwiązaniem zadań które zamieszczę na FB i poprawić ewentualne błędy.

Wystawiłem wam też oceny końcoworoczne. W razie jakichś pytań lub wątpliwości proszę o kontakt:  archilczuk@gmail.com lub kontakt przez Facebook.

Pozdrawiam, Ariel Chilczuk