Wycieczki

„Jeżdżę, więc jestem”

W ramach zajęć praktycznych uczniowie naszej szkoły z kl. II FTP i II CB uczestniczyli w lekcji hodowli i użytkowania koni
w Makoszce. Zajęcia rozpoczęły się od ciekawego wykładu dotyczącego utrzymywania koni, ich anatomii, pielęgnacji, żywienia i postępowania podczas obsługi. Uczniowie mogli poznać uroki jazdy konnej, chociaż nie jest to sport łatwy. Wymaga wielu godzin pracy, wysiłku i cierpliwości. Jeździectwo kształtuje charakter, uczy pokory, wzmacnia więzi, sprawia, że jesteśmy bardziej empatyczni.  Nauka jazdy konnej z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym rodzajem spędzania aktywnego wypoczynku. Uczniowie mieli okazję przekonania się jak dobroczynny jest wpływ koni na człowieka. Oprócz oddziaływania na sferę fizyczną człowieka – stymuluje niemal wszystkie mięśnie ciała, kształtuje prostą postawę, poprawia wydolność serca, układu krążenia i ogólnej kondycji, a także obniża ciśnienie i napięcie związane ze stresem.
Dziękujemy właścicielom Stadniny za ciepłe przyjęcie naszej grupy, miło spędzony czas w ,,towarzystwie” koni.