Uncategorized

Informatyka 1B4 gr.2 29.05.2020

Szanowna Młodzieży

Temat: Realizacja programów w C ++. Scratch.

Przechodzimy do meritum sprawy czyli do nauki języka programowania. Materiału jest dużo.

C++ to jeden z najbardziej znanych języków na świecie. Ma wiele zastosowań, jest używany między innymi do programowania gier komputerowych, w których ważne są wydajność i duże możliwości. Mówiąc krótko język ten jest niezbędnym narzędziem pracy wielu programistów.

Język C++ jest potomkiem języka C. Mimo iż na pierwszy rzut oka te dwa języki mogą się wydawać bardzo podobne do siebie, w istocie bardzo się różnią. W języku C++ wprowadzono wiele nowych funkcji, jak chociażby możliwość programowania obiektowego. W wyniku tego powstał bardzo potężny język pozwalający pisać programy w całkiem innym sposób, niż się to robiło w języku C.

Poniżej zamieszczam filmy instruktażowe. Postępujcie zgodnie z instrukcjami.

Efekty swojej pracy prześlijcie jak zawsze na messenger. W przypadku pytań jestem dostępny w dowolnym czasie.

 

Dla zainteresowanych prezentuję jeszcze inny język programowania:

Pozdrawiam

Tomasz Wiśniewski