Uncategorized

Informatyka 1B4, 1P4, 1CG

Data lekcji 26.06.2020r.

Temat: Projekt przedmiotowy – bezpieczne wakacje z Internetem

Liczba godzin – 1.

1 godzina realizacji 26.06.2020r

Po zrealizowaniu tego tematu: będziecie wiedzieli w jaki sposób wykorzystać znajomość technologii komunikacyjno-informacyjnej do współpracy z innymi, będziecie wiedzieli  w jaki sposób należy wykorzystywać oprogramowanie i technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy twórczej i podczas rozwiązywania postawionych zadań i problemów, będziecie potrafili stosować zasady planowania przy realizacji projektów z różnych przedmiotów i dziedzin nauki, utrwalicie umiejętności poszukiwania i korzystania z informacji pochodzących z różnych źródeł.

Potrzebne narzędzia do realizacji tematu: komputer z dostępem do Internetu i zainstalowany komunikator, podręcznik.

Poznaliście w ciągu roku szkolnego bardzo dużo narzędzi, począwszy od edytora tekstu, kończąc na językach programowania wysokiego poziomu. Dzisiaj jest to ostatnia lekcja, na której będziecie mieli za zadanie wykorzystać poznane narzędzia w wyszukaniu informacji na temat bezpiecznych wakacji.. W jaki sposób możemy spędzać czas bezpieczne w Internecie, gdy nie ma pogody i brak innych zajęć? W sieci opublikowano wiele gier o bezpłatnym dostępie – warto abyście wyszukali takie pozycje, które stanowiłyby dodatek edukacyjny. Internet to nie tylko wyszukiwanie informacji, portale społecznościowe, komunikatory ale również sposób na spędzanie wolnego czasu zachowując netykietę (zasady dobrego zachowania w sieci).

Cezary Górczyński