AktualnościTechnik Rolnik i Szkoła BranżowaUncategorized

III Spotkanie Rolników na Lubelszczyźnie

    06 czerwca 2024 r. odbyło się III Spotkanie Rolników na Lubelszczyźnie, w którym także wzięliśmy udział. Naszą szkołę godnie reprezentowała klasa 1 CB w zawodzie rolnik oraz 2 BT w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Mieliśmy okazję uczestniczyć praktycznie w zajęciach prowadzonych na polach, gdzie przyjrzeć się można było odmianom rzepaku, pszenicy ozimej oraz soi a następnie posłuchać wykładów dotyczących perspektywy uprawy rzepaku, bieżącej sytuacji na rynku roślin oleistych oraz wdrożyć się w nowinki agrotechniczne w uprawach rolnych. Druga, wykładowa część wydarzenia odbyła się w Dworku Makoszka. Przez cały czas trwania wydarzenia mieliśmy możliwość spotkania z przedstawicielami firm uczestniczących w wydarzeniu. Dodatkowymi atrakcjami był pokaz kulinarny – „rzepak na talerzu”, konsultacje uprawowe a także edukacyjne koło fortuny. Na koniec czekał na nas ciepły posiłek. To właśnie dzięki takim spotkaniom, edukacji, uczymy młodych adeptów rolnictwa kunsztu uprawy gleby na najwyższym poziomie. Dziękujemy Panu Arkadiuszowi Drabko za zaproszenie i miłe przyjęcie naszej grupy. Życzymy owocnej współpracy na kolejne lata oraz sukcesów zarówno na płaszczyźnie osobistej jak i w działalności rolniczej.

Marta Marecka-Gierej

Mirosław Dawidiuk