AktualnościKonkursyZrealizowane

II Ogólnopolski Konkurs Orki Szkół Rolniczych

W miłej sportowej atmosferze w ZSCKR Gołotczyzna odbył się II Ogólnopolski Konkurs Orki Szkół Rolniczych pod Patronatem Honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka. Główne cele konkursu to wyłonienie  najlepszego  uczestnika, wymiana  doświadczeń  zawodowych, promocja kierunków kształcenia rolniczego, doskonalenie umiejętności wykonania orki, ulepszanie technologii i techniki uprawy roli. Rywalizacja trwała od samego rana aby każdy z 30 reprezentantów szkół mógł poprawnie wykonać zadanie.

Jakub Matejuk w pełni wykorzystał swoją wiedzę teoretyczną  i nabyte umiejętności praktyczne wykonał zadanie poprawnie zgodnie z regulaminem i uzyskał 78 punktów co przy minimalnych różnicach punktowych dało ostatecznie 8 miejsce w Polsce. GRATULACJE

Krzysztof Jaszczuk