Uncategorized

język rosyjski II FTP i II PT

15.04.2020

Temat: W Moskwie się nie nudzą.

1.Wprowadzenie.

Na początek polecam obejrzenie filmiku w języku polskim „15 ciekawych faktów o Moskwie” https://www.youtube.com/watch?v=dwfzw4YjVsU

Zachęcam również do poczytania zaskakujących informacji i ciekawostek o Moskwie. Są to czasami praktyczne wskazówki turystów. Być może komuś z was przydadzą się w przyszłości.

https://fajnepodroze.pl/informacje-ciekawostki-moskwa/

https://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swiata/533-moskwa-ciekawostki

Sami również postarajcie się poszukać informacji o jednej z najdroższych stolic świata.

2.Rozwiązywanie ćwiczeń – czytanie tekstów pisanych i znajdowanie w nich określonych informacji.

Po zapoznaniu się z interesującymi faktami wykonajcie ćwiczenie 7 A str. 46 (zdjęcie w karcie ćwiczeń). Przeczytajcie e – mail i postarajcie się odpowiedzieć na pytania.

Następnie przeczytajcie kolejny tekst i odpowiedzcie na pytania.

ĆWICZENIA  W Moskwie się nie nudzą – ćwiczenia

Na następnej lekcji będziemy poznawać zabytki Moskwy. Chętni uczniowie mogą przygotować prezentację, którą wykorzystamy przy powtórzeniu materiału. Nazwy zabytków proszę napisać po rosyjsku natomiast krótkie informacje po polsku. Otrzymacie ocenę za pracę dodatkową. W przyszłym tygodniu będziemy realizować temat „W Galerii Trietiakowskiej”. Również do tego tematu możecie przygotować prezentację i przesłać mi w poniedziałek. Jeśli nie zdążycie i przyślecie później obejrzymy ją przy tematach powtórzeniowych z działu. Pamiętajcie żeby informacje były krótkie, przejrzyste.

Prace przesyłajcie na adres: radkowska.zsckrjablon@gmail.com

Kontakt – przez dziennik elektroniczny lub adres e – mail.

Urszula Rądkowska