Uncategorized

Historia i społeczeństwo 3 BT 3 FT

24. 06. 2020r.

TEMAT: Film ” Bitwa Warszawska” – projekcja filmu.

W związku z tym, że rok 2020 jest ogłoszony rokiem bitwy warszawskiej proponuje abyście obejrzeli film w reżyserii Jerzego Hoffmana pt. ” 1920 Bitwa Warszawska” z 2011r.

Może nie jest to arcydzieło polskiej kinematografii, ale pokazuje zarys historyczny wojny polsko-bolszewickiej i bitwy warszawskiej.

Nominowany do wielu nagród, w tym do pięciu Złotych Kaczek i trzech Orłów film  opowiada z niezwykłym rozmachem historię tej jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata. Jest to też pierwszy w Polsce, także jeden z pierwszych w Europie, pełnometrażowy film, który został zrealizowany w technice 3D.

Akcja zaczyna się w 1920 roku, w Warszawie. Jan (Borys Szyc) i Ola (Natasza Urbańska) to szczęśliwa para. Ich spokój przerywa wezwanie mężczyzny na front polsko-bolszewicki. Od tej chwili poeta musi zamienić się w dzielnego żołnierza. Korzystając z ostatnich chwil spędzanych razem, Jan i Ola decydują się pobrać. Ślubu udziela im Ignacy Skorupka (Łukasz Garlicki). W końcu mężczyzna wyrusza na front. Trafia do niewoli, a jego los leży w rękach Bykowskiego (Adam Ferency), bolszewickiego rewolucjonisty. Wkrótce rozpoczyna się Bitwa Warszawska, która odmieni życie nie tylko Jana i Oli, ale i całej Europy.

Oto instrukcja do filmu:

1. Ściągnij na telefon bądź tablet aplikację vod.pl (ringier axel springer Polska). Na komputerze stacjonarnym wpisz w przeglądarce internetowej link https://vod.pl/filmy/1920-bitwa-warszawska/lgs262k
XMA Header Image
2. Zaloguj sie na konto
Rubi08@poczta.fm  Hasło: Zostanwdomu2020 (z zachowaniem wielkości liter)
3. Znajdź w wyszukiwarce film.
link będzie dostępny do 25.06 do godziny 22.00.

Zachęcam również zainteresowanych do obejrzenia krótkiej 10-minutowej prezentacji dotyczącej bitwy warszawskiej.

Jako podsumowanie zapraszam chętnych do wykonania testu ćwiczeniowego

TEST – Co wiesz o bitwie warszawskiej?

Życzę niezapomnianych wrażeń!

Agnieszka Żelazowska