Uncategorized

Godz wych 1BT 11.05.2020

11.05.2020

Temat: Dbamy o miejsca pamięci narodowej.

Czym jest miejsce pamięci? To grób lub cmentarz wojenny; nieruchomość lub obiekt budowlany albo jego pozostałości, upamiętniające postaci lub wydarzenia znaczące dla Narodu i Państwa Polskiego, a w szczególności pomnik, krzyż przydrożny, kapliczka, kopiec, inny obiekt lub przedmiot związany z wydarzeniami lub postaciami znaczącymi dla dziedzictwa Narodu i Państwa Polskiego, a w szczególności tablica pamiątkowa.

Historia Polski obfituje zarówno w piękne zwycięstwa, jak i w smutne porażki.
Nie należy kojarzyć historii Polski tylko i wyłącznie z tragediami, miejsce pamięci narodowej, to także obiekt wychwalający coś, co udało się naszym przodkom osiągnąć, np: zwycięska bitwa pod Grunwaldem, uchwalenie Konstytucji 3 Maja itp.

Dzisiaj chcę Wam przedstawić jedno z takich miejsc na podlaskiej ziemi, o którym na pewno wszyscy z Was słyszeli : http://www.miejscapamiecinarodowej.pl/index.php/lubelskie/1760-koden-tablica-poswiecona-unitom-meczennikom-podlaskim

A jakie są miejsca pamięci narodowej w miejscach gdzie mieszkacie? Przyślijcie mi proszę na messengera taką informację.

Pozdrawiam I.Sokołowska