100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.AktualnościKonkursy

GODNOŚĆ – WOLNOŚĆ – NIEPODLEGŁOŚĆ 1918 – 2018 SZKOLNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ w ZSCKR w JABŁONIU

Rok 2018 to rok wyjątkowy, który przypomina nam radosny moment odzyskania niepodległości.
Łącząc obchody 100-lecia tej rocznicy  oraz możliwość prezentacji muzycznych zdolności uczniów naszej szkoły w dniu 30 października 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Jego celem było upowszechnianie wiedzy o Rzeczpospolitej Polskiej, jej dziedzictwa kulturowego w muzyce. Konkurs był kolejny element innowacji pedagogicznej wdrażanej w ZSCKR w Jabłoniu. W konkursie wzięło udział 12 reprezentacji klas, które przygotowały repertuar utworów  patriotycznych.
Jury konkursu w składzie: Marta Harasim-Stańko-przewodnicząca, Bożena Kusiuk, Arkadiusz Lotek oraz Michał Filipiuk postanowiło wyróżnić następujace wykonania:
kl. I BT z utworem ” Róża i bez” z filmu pt. „Jak rozpętałem II wojnę światową”
kl. I FTP z utworem „Piechota”
kl. II MTP z utworem „Biały krzyż”
kl. IV RTB z utworem „Mury”  oraz
uczennicę kl. III RTM Magdalenę Sidorczuk z utworem ” List”.
Ogłoszenie kolejności zajętych miejsc oraz rozdanie nagród  nastąpi na uroczystm apelu z okazji 100-lecia odzyskania niepodleglosci w dniu 9 listopada 2018r.
Szczególne podziękowania należą się wychowawcom klas, którzy z niezwykłym zaangażowaniem włączyli się w przygotowania swoich wychowanków i niejednokrotnie wspólnie  z uczniami uczestniczyli w prezentacjach konkursowych. Był to przykład kształtowania patriotycznych postaw wśród młodzieży godny naśladowania i kontynuacji.