Uncategorized

Fizyka, 1CG, 07.04.2020r.

Temat: Jądro atomowe.

Witam!

Na podstawie  wiadomości z podręcznika i zamieszczonych na stronie :  https://epodreczniki.pl/a/jadro-atomowe-i-jego-skladniki/D50w5h6mF    proszę opracować w zeszycie następujące zagadnienia:

  1. Atom, pierwiastek chemiczny, jądro atomowe, izotop,liczba atomowa, liczba masowa.
  2. Skład jądra atomowego na podstawie liczby atomowej i liczby masowej pierwiastka.
  3. Cząstki, z których zbudowane są atomy.
  4. Dlaczego jądro atomowe się nie rozpada ?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Sprawdźcie swoje wiadomości wykonując ćwiczenia zamieszczone na wyżej wymienionej stronie.

Jak macie jakieś pytania czy wątpliwości służę pomocą (dziennik elektroniczny, facebook i mój adres wizorka@gmail.com).

Powodzenia !

M. Wizor